Copywriting to nie zawód, to sposób na życie

travel-1410824_1920

Copywriting zaczynałam tak, jak pewnie wielu przede mną – myśląc, że klepanie tekstów na zlecenie to genialny sposób na łatwe pieniądze do łatania dziur w studenckim budżecie. Nie sądziłam, że pewnego dnia pisanie stanie się moim sposobem na życie. I to na bardzo ciekawe życie. Takie, w którym główną rolę gra nie tylko to, co robię, ale także to, gdzie jestem.

Od zawsze miałam świra na punkcie słów. Jak wariatka notowałam na lekcjach polskiego, pochłaniając wiersze, poezję śpiewaną, treści listów i piosenek poetyckich. Ale, mój copywriting to przecież nie tylko miłość do tekstu pisanego – to także wiedza zdobyta na studiach filologicznych, bezcenne doświadczenie w pracy w sprzedaży, długie godziny poświęcone na zgłębianie branżowej literatury oraz oswajanie magicznych zasad SEO. Kiedy po kilku miesiącach raczkującej ciągle działalności moja początkowa stawka niemal się podwoiła, pomyślałam sobie: a gdyby tak rzucić wszystko…? Zrezygnowanie z pracy na etacie było największym ryzykiem, jakie podjęłam w życiu. I jednocześnie najbardziej opłacalnym. Inaczej nigdy nie mogłabym napisać tego tekstu, popijając sok z mango na tarasie apartamentowca w Kuala Lumpur, a w międzyczasie planując jesienną podróż na Ukrainę.

stamps-738059_1920

Kocham moją pracę

Za co uwielbiam swoją pracę? Za to, że pozwala mi tworzyć. Jest przez Internet, a ja kocham Internet. Dzięki niej nie muszę się już więcej martwić 20 dniami urlopu rocznie. Nie muszę zastanawiać się, czy bardziej chcę pojechać w kolejną podróż, czy spędzić trochę czasu z rodziną w Polsce. Kiedy chcę zobaczyć bliskich, wrzucam do torby laptopa i urządzam sobie biuro na domowym tarasie. Gdy mam ochotę być w Azji, kupuję bilet z datą powrotną za kilka miesięcy i o nic się nie martwię. A gdy zamierzam się przeprowadzić, nie muszę zawracać sobie głowy zrywaniem kontraktu i szukaniem nowej pracy.

I, szczerze? Nie wyobrażam już sobie, żeby mogło być inaczej.

Autorem tekstu jest copywriterka i podróżniczka Klaudia, prowadząca bloga www.autopogon.blogspot.com

W Sferze Gości - copywriting to styl życia
W Sferze Gości Klaudia

13 thoughts on “Copywriting to nie zawód, to sposób na życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: