Gdzie szukać zlecenia cz.4 – 10heads

macbook-1226817_1280

Zlecenia w pracy copywritera to podstawa. Jak ich nie ma – to copywriter nie zarabia, nie trenuje swojego warsztatu i się po prostu nie rozwija. Wręcz przeciwnie. Taka stagnacja bywa bardzo frustrująca, dołująca i bardzo negatywnie działa. Nie można trwać w niej zbyt długo, nie można się w niej za bardzo pogrzebać, dlatego też warto mieć jakieś zlecenia awaryjne, żeby w czasie zastosuj cokolwiek w zawodzie podziałać. Sposobem na taką sytuację, może być portal 10heads.pl

Otrzymywanie zlecenia

Żeby otrzymać zlecenie na portalu 10heads.pl potrzebna jest najpierw rejestracja. Na początek podajemy swoje podstawowe dane identyfikacyjne, adres mailowy i rejestrujemy siebie jako użytkownika. Na tym etapie uzyskujemy już dostęp do zleceń, ale nie otrzymamy jeszcze wypłaty. Jak tę wypłatę otrzymać? O tym za chwilę. Mamy przed sobą stronę główną serwisu i tam właśnie znajdują się wszystkie zlecenia.

zlecenia 10heads.pl

Panel użytkownika

Po lewej stronie mamy bardzo pobieżny opis zadania, jego charakter, liczbę znaków i czas do oddania. Dalej mamy informację o słowach kluczowych i kilka słów precyzujących wymagania. Kolejna kolumna to stawka, jaką za tekst otrzymamy i przycisk do zarezerwowania. Jednorazowo można zarezerwować maksymalnie 5 zleceń. Oczywiście, już po napisaniu jednego, miejsce się zwalnia i można rezerwować kolejne. Ma to szczególnie znaczenie gdy pojawia się seria kilku, kilkunastu ciekawszych zleceń i chciałoby się na wszystkie „załapać”.

Po zarezerwowaniu można natychmiast przystąpić do pisania, a można to również odłożyć. Grunt by zdążyć przed upływem terminu. Jeżeli nie zdążymy, nie czeka nas żadna kara, ale zlecenie wraca do puli i ktoś inny może je zarezerwować. W górnej części panelu są też dodatkowe okna, które pozwalają filtrować oferty. Można wybrać określone kategorie, języki, czas do zakończenia czy stawkę. Nie trzeba więc wszystkich przeglądać.

Twoje ustawienia

Po lewej stronie znajduje się kilka zakładek, z których warto korzystać. Pierwszą z nich jest „Twoje konto”. Tam wprowadzamy wszystkie dane niezbędne do zawarcia umowy i uzyskania w przyszłości wynagrodzenia. Po wprowadzeniu danych generuje się porozumienie, które należy wydrukować, podpisać i odesłać, wraz ze skanem dowodu osobistego. Ważne jest by zrobić to jak najszybciej. Dopóki ta formalność nie zostanie dopełniona firma nie zleci przelewu.

Zakładka lista zleceń to właśnie główny panel, na którym możemy znaleźć interesującą dla siebie pracę.

Moje zlecenia

Zakładka „Moje zlecenia” to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie zarezerwowane przez siebie teksty, ale nie tylko. Zlecenia są pogrupowane w trzy kategorie. Pierwsza, to zlecenia do napisania, druga napisane i trzecia do poprawy. Może się bowiem zdarzyć tak, że klient nie przyjmie wykonanej pracy. Wraca ona wówczas do autora i należy nad nią niezwłocznie popracować.

Rozliczenia

Rozliczenia odbywają się na dwa sposoby niejako. Po pierwsze, rozliczana jest wykonana praca. Każdy oddany tekst idzie do weryfikacji. Po uzyskaniu akceptacji zostaje przesunięty do napisanych, a zarobione za niego pieniądze dopisane do konta. Weryfikacja idzie sprawnie, choć na niektóre teksty faktycznie trzeba poczekać. To jednak sporadyczne wypadki. Generalnie, rozliczenie pojedynczych tekstów to proces ciągły. Po uzyskaniu minimalnej kwoty 100zł można zlecić wypłatę i jest to drugi element rozliczenia. Po pierwsze, trzeba osiągnąć ten próg, inaczej kwota jest zablokowana. Po drugie, maksymalnie w miesiącu można złożyć dwa zlecenia wypłaty. Nawet jeżeli trzeci raz próg zostanie przekroczony trzeba czekać do kolejnego miesiąca. Osobiście uważam, że znacznie lepiej jest uzbierać konkretną kwotę i raz ją wypłacić, ale to już sprawa indywidualna. Ważne też by pamiętać, że podawane przy zleceniach kwoty to wartość brutto, a firma odprowadza za nas podatek dochodowy.

W tym panelu można prześledzić operacje finansowe, zlecenia wypłaty, wypłacone środki i kwoty oczekujące na wypłatę. Bardzo pomocne i podręczne narzędzie.

W zakładce „statystyka” można znaleźć swoje aktualne wyniki, czyli ilość tekstów do napisania, do sprawdzenia, poprawienia i zaakceptowanych. Dane są bieżące, więc napisane się stale sumują. Informacje są czytelne i jasne.

Kontakt

Jeżeli chodzi o kontakt z firmą 10heads.pl, to uważam, że jest bez zarzutów. Na wszystkie maile bardzo szybko zawsze otrzymałam odpowiedź. Każda awaria była szybko naprawiana, a gdy klient złożył niepoprawnie zamówienie, pracownicy firmy pomagali mi wyjść z tej sytuacji (jeżeli tekst nie spełnia 100% wymagań, nie może zostać wysłany – blokuje go automat. Czasem zaś, klient chce tekst na 300zzs a ustawia na 600 🙂 albo odwrotnie 🙂 ).

Stawki niestety nie są zbyt wysokie, ale samo poruszanie się po platformie i kontakt z pracownikami bardzo przyjemne, więc na czarną godzinę, ostatecznie być może. Czasami, oczywiście trafiają się też lepsze zamówienia, ale to jest niestety rzadkość, a szkoda. Gdyby więcej było tekstów wysokiej jakości, z pewnością cieszyli by się też większym zainteresowaniem ze strony dobrych copy.

Krótko mówiąc, polecam, choć wyżyć się z tego nie da 🙂

 

3 thoughts on “Gdzie szukać zlecenia cz.4 – 10heads

 • Hej 🙂
  Po przeczytaniu tekstu wnioskuję, że korzystałeś z portalu dłużej. Co uważasz o wysyłaniu im skanu dowodu? Mam tam na koncie 200 zł. Pisałam, żeby się sprawdzić. Ciągle jednak mam opory przed wysłaniem skanu.

  • Hej! Tak, korzystałam z tego portalu chwilę i wysyłałam dowód. Wszystko wyglądało ok, profesjonalnie i sensownie i nikt nie wziął na mnie kredytu ;). Bardzo łatwy jest kontakt z nimi (przynajmniej był za moich czasów), więc w razie czego zawsze można napisać o swoich obawach i zaproponować przesłanie dowodu z zamazanymi niektórymi danymi. Można też poprosić o inną formę weryfikacji danych. Zawsze jest jakieś wyjście, także życzę powodzenia 🙂

   • Pisałam o swoich obawach. Zaproponowałam nawet zamazanie informacji o wzroście, nie jest im przecież to potrzebne. Ale okazało się, że nie zezwalają na coś takiego. Nie chcą także rozliczać się poprzez fakturę (useme). Opinie w internecie mają bardzo słabe, dlatego muszę się jeszcze nad tym zastanowić.
    Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: